Netflix szykuje nowy serial na podstawie książki

"Ania z Zielonego Wzgórza"


Wygląda na to, że po kilkudziesięciu latach rudowłosa "Ania z Zielonego Wzgórza", doczekała się kolejnej adaptacji swoich przygód. Osoby, które znają książkę, wiedzą, że możemy liczyć na dużą dawkę zabawnych przygód głównej bohaterki.
Netlix wraz z kanadyjską stacją CBC przygotowuje serial na podstawie cyklu książek o "Ani z Zielonego Wzgórza". Nowy projekt nosi tytuł "Anne". Na realizatorkę produkcji wybrana została Moira Walley-Beckett, która pisze scenariusz do ośmiu odcinków pierwszego sezonu. Walley-Beckett ma już na swoim koncie nagrodę Emmy za scenariusz do "Breaking Bad". Epizod pilotażowy, na który składa się dwugodzinny odcinek, wyreżyseruje Niki Caro.


Powieści Lucy Maud Montgomery to historia przygód osieroconej Ani Shirley. Jej wychowaniem zajmuje się rodzeństwo Maryl i Mateusz Cuthbert. Rudowłosa dziewczynka o wielkiej wyobraźni na zawsze zmienia życie swoich opiekunów. "Ania z Zielonego Wzgórza" po raz pierwszy pojawiła się w telewizji trzydzieści lat temu. Wówczas w rolę Ani wcielała się Megan Follows, którą obecnie możemy oglądać w serialu "Nastoletnia Maria Stuart". Zdjęcia do nowej produkcji ruszają w Ontario. Premiera planowana jest na 2017 rok.Źródło: telemagazyn.pl
Netflix/CBC