Brytyjski serial "Poldark", oparty na serii książek Winstona Grahama o tym samym tytule, powróci na kanał BBC One z drugim sezonem jesienią 4 września 2016 roku. BBC nie pozostało obojętne na szaleństwo widzów. Produkcja okazała się wielkim hitem. Pierwszy odcinek obejrzało blisko 10 mln widzów. 
"Poldark - Wichry losu", który jest adaptacją powieści Winstona Grahama to klasyczny melodramat w najlepszym wydaniu. Krytycy docenili produkcję za dbałość o historyczne szczegóły oraz świetne zdjęcia Kornwalii, która słynie ze swoich krajobrazów. Prasa pisała o "Poldark effect", czyli nagłym wzroście zainteresowania tamtejszymi hotelami i nieruchomościami. Serial opowiada o Rossie Poldarku, który wraca z wojny do domu w Kornwalii, ale posiadłość jest zrujnowana, zaś narzeczona Elizabeth zamierza poślubić jego kuzyna. Bohater próbuje wrócić do normalnego życia, uruchamiając starą kopalnię miedzi.


Drugi sezon oparty będzie na 3. i 4. książce, „Jeremy Poldark” i „Warleggan”. Obejmują one okres od 1790 do 1793 roku. Adaptacją książek ponownie zajmie się Debbie Horsfield. 

Źródło: BBC one
telegraph.co.uk