Carlos, Rey Emperador (TV Serial 2015– )


Kolejna ciekawa propozycja hiszpańskiej telewizji RTVE o tytule Carlos, Rey Emperador okazała się, jakżeby inaczej, historycznym serialem kostiumowym. Kto miał już styczność z hiszpańskimi serialami na pewno zauważył, iż Hiszpanie wręcz uwielbiają seriale kostiumowe i historyczne. Mieliśmy już do czynienia między innymi z takimi tytułami jak Isabel, Ágila roja, Seis hermanas, Pedro I el Cruel, 14 de abril. La República, La Regenta, La Señora, czy też El Quijote. Lista jest bardzo długa.


 Serial Carlos, Rey Emperador, chociaż zalicza się do fikcji, opiera się także na ważnych faktach historycznych, i jest kontynuacją poprzedniego serialu Isabel. Z każdym odcinkiem przenosimy się w XVI wiek, kiedy to Hiszpanią rządził król Karol V Habsburg (w Hiszpanii znany jako Carlos I de España), władca potężnego wówczas imperium obejmującego między innymi Hiszpanię, część Niemiec, południe Włoch, i oczywiście hiszpańskie imperium kolonialne w Ameryce. Serial przedstawia historię młodego człowieka, który w krótkim czasie stał się jednym z najpotężniejszych władców na ziemi, zwalczając przy okazji potężnych rywali ubiegających się o tron.
Obecnie pierwszy sezon serialu jest emitowany w każdy poniedziałek na łamach telewizji RTVE, można go także oglądać bezpośrednio na stronie internetowej. Do końca pierwszego sezonu pozostały już tylko dwa odcinki. 


Jeśli uczycie się hiszpańskiego i wciąż nie wszystko jest dla Was zrozumiałe, możecie włączyć opcję Ver transcipción, która umożliwi Wam bezpośrednie śledzenie tekstu.
Odcinki z pierwszego sezonu dostępne TUTAJ.

Autor: Ela /hiszpanskibezproblemu.pl