The Invisible Woman (2013)


Ralph Fiennes i Felicity Jones wprowadzą nas w świat wybitnego pisarza, którego serce ukradła pewna młoda, ujmująca aktoreczka.
The Invisible Woman to dramat, który może ponownie wznieść na szczyty Ralpha Fiennesa, brytyjskiego aktora scenicznego. Oczarował widzów swoją grą w m.in. Angielskim Pacjencie czy Liście Schindlera, za który to film otrzymał nagrodę BAFTA. Artysta nie spoczął jednak na laurach i postanowił rozwijać miłość do kina, jako początkujący reżyser. Jego debiut po drugiej stronie kamery, w Koriolanie, został zalany falą krytycznych opinii, co jednak nie zniechęciło artysty. Fiennes, poszukując swojej artystycznej tożsamości w kolejnych produkcjach, postanowił iść krętą, wyboistą i ryzykowną ścieżką kariery reżysera i aktora jednocześnie.
Tym razem początkujący reżyser przedstawi nam historię romansu Karola Dickensa (Ralph Fiennes) z Nelly Ternan (Felicity Jones), znacznie młodszą od pisarza aktorką, która została jego wieloletnią kochanką. Zdjęcia do filmu właśnie trwają, lecz już teraz w sieci pojawiło się kilka obrazów przedstawiających filmową parę.
Za scenariusz filmu odpowiada Abi Morgan (Żelazna Dama, Wstyd), natomiast obsada składa się z takich osobistości, jak Kristin Scott Thomas (John Lennon. Chłopak znikąd, Kochanice Króla) czy Tom Hollander (Rozpustnik, Piraci z Karaibów: Na krańcu świata).


film.gildia.pl